Fakülte Hakkında

FAKÜLTE > Fakülte Hakkında

GENÇ Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültemizde 3 farklı meslek arasından birini seçme imkânınız olacaktır. Böylelikle hayallerinize bir adım daha yaklaşacak ve istediğiniz işi yeterliklerinizle yapabileceksiniz.

İlham alın ve kendi yolunuzu bulun!

Spor egzersizden daha fazlasıdır! Bize heyecan veren ve harekete geçiren spordur. Bizimle spor bilimlerinin perde arkasına bir göz atın ve tamamen farklı bir bakış açısından tanıyın! Biz Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak spor bilimlerini anlamak ve bilgiyi sizlerle paylaşmak, bununla birlikte halkla buluşturmak için elimizden gelen her şeyi yapmak üzere yola çıktık.

Amacımız, “BİLİME AÇILAN KAPImızı eğitim ve öğretim ilkelerimizle, birlikte aralamaktır. Mükemmel araştırma altyapımızla meslek becerilerinizi kazanacağınız Spor Bilimleri Fakültemizde; Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerimizde Eğitim ve Öğretim başlamıştır. Aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor ABD altında Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programımız yer almaktadır. Siz öğrencilerimize uzman kadromuzla temel bilgileri sunarak ve bilimsel yaklaşımla yenilenerek geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz.

 

Yalova Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi’nde