Antrenörlük Eğitimi

BÖLÜMLER > Antrenörlük Eğitimi

Amaç

Çeşitli branşlarda profesyonel antrenörler yetiştirmek temel hedeftir. Antrenörler ulusal ve uluslararası platformlarda ülkemizi temsil eden başarılı sporcuların yetiştirilmesinde önem taşıyacaklardır. Hem bilimsel anlamda hem de mesleki gelişim anlamında bilgi ve becerileri gelişmiş, çözüm odaklı, sorunlara bilimsel yanıtlar arayabilen, analitik düşünceye sahip olmaları hedeflenmektir. 

 

Vizyon

Bilim ve toplumsal hizmette yarattığı farlılıklarla en çok tercih edilen antrenörlük eğitim bölümü olmak. 

 

Misyon

Öğretim, araştırma ve sosyal faaliyetlerde yenilik ve teknolojik gelişmeleri takip eden; akademisyen-öğrenci memnuniyetine odaklanan; öğrenmeyi öğreten; toplumsal gelişime katkı sağlayan; öğrencilerin fiziksel, ruhsal, entelektüel ve sosyal yönlerini geliştiren; yenilikçi, girişimci etik değerlere bağlı antrenör adaylarını yetiştirmek.

 

İstihdam Alanları

Antrenörlük eğitimi bölümünden mezun olacak öğrenciler, kendi seçtikleri spor dallarında uzmanlaşarak farklı hizmet birimlerinde antrenörlük yapabileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarında, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, milli takımlarda, teknik direktör, kondisyoner, masör, bireysel antrenör, engelliler antrenörü ve maç analizi uzmanı olarak görev yapabileceklerdir.