Değerli Ziyaretçiler ve Sevgili Öğrenciler,

Toplumdaki bireylerin sağlıklı, başarılı ve mutlu olabilmesinde sporun çok önemli katkısı bulunmaktadır. Spor bireyin fiziksel, ruhsal, entelektüel ve sosyal gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. 
Günümüzde spor, sağlık için spor ve endüstriyel spor olarak gelişim göstermektedir.  
Sağlık için spor düşünüldüğünde; bireylerin yaşam kalitesinin artırılmasında en önemli unsurların başında spor gelmektedir. Sağlık için sporun gelişmesi alanında uzman, bilgi ve deneyime sahip insan kaynağının yetiştirilmesini gerektirmektedir. 
Endüstriyel spor açısından bakıldığında ise; spor ülkeler için etkin bir tanıtım aracıdır. Bu nedenle başarılı sporcular ülkeler tarafından desteklenmektedir. Diğer yandan başarılı sporcuların yetiştirilmesi için büyük ölçekli spor alt yapı yatırımları yapılmaktadır. Spor organizasyonları tüm dünyada milyarlarca kişi tarafından aynı anda takip edilmektedir. Ortaya çıkan devasa endüstri milyonlarca kişiye istihdam fırsatı sağlamaktadır. 
Spor Bilimleri Fakültesi, çağdaş akademik programlarla, mesleğine ilişkin bilgi ve becerilerle donanmış, sorun çözme yeteneği gelişmiş, öz güveni yüksek, yeniliğe açık, girişimci, milli kültür ve değerlere saygılı, sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Öğrencilere kaliteli eğitim vermek için gerekli yeterlilik ve yetkinliğe sahip paydaşlarla çalışılmaktadır. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti Yalova’da, onun ilkeleri ışığında faaliyet gösteren, yeşil ve maviyle iç içe olan Spor Bilimleri Fakültesi, Üniversitemizin vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyadaki beklenti ve ihtiyaçları dikkate alan programlarla, çok yönlü ve donanımlı meslek elemanlarını sektörle birlikte yetiştirmektedir. Toplumdan aldıklarını topluma verme anlayışı ile çalışmaktadır. Topludaki tüm aktörlerle iş birliği yapılmakta ve toplumsal hizmet projeleri üretilmektedir. 
Güzel, aydınlık ve sağlıklı bir gelecek için öğrencilerimizi Yalova ailesinin bir parçası olmaya davet ediyorum.

Prof. Dr. Murat Azaltun
Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili

Etiket: Dekanın, Mesajı, Spor, Bilimleri, Fakültesi