Özel Yetenek Sınavımız Başladı

Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Özel Yetenek Sınavlarına, 1316 aday başvuru yaptı. Aralarında 49 milli sporcunun ve 15 engelli adayın da bulunduğu özel yetenek sınavı yoğun ilgiyle karşılandı. 
 

Antrenörlük Eğitimi 40 kontenjan, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümleri de 40’ar kontenjan olmak üzere üç farklı branş için toplamda 120 kontenjan ayrıldığı sınavda adaylar farklı branşlardan hakemlerin önünde ter döküyor.

 

26 Ağustos Cuma günü sonuna kadar devam etmesi planlanan sınavlar Yalova Üniversitesinin YouTube kanalından da canlı yayınlanıyor.
 

Spor Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serdar Geri, özel yetenek sınavları boyunca hataya yer vermemek adına kamera ve elektronik cihazlarla ölçülen, zaman ve sayısal verilere dayalı değerlendirme sistemlerinin tercih edildiğini belirtti. Tüm adaylara Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olma yolunda başarılar diledi.
 

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde 23 Ağustos 2022 itibariyle gerçekleştirilmeye başlayan özel yetenek sınavı 4 gün boyunca devam edecek.